Фронтвумен гурту ONUKA Ната Жижченко запустила поетичний відеопроєкт під назвою «Хрестоматія»

В рамках якого музикантка декламуватиме улюблені вірші

Культура / Книги, музыка, арт
26 февраля 2021 / Фото: Юрій Грязнов
Поделись с друзьями:

Ідея створити проєкт була у планах Нати протягом декількох років, але вона завжди витіснялася більш актуальними професійними справами. Фактично передумови для створення цього проєкту зародились ще в дитинстві музикантки. За словами Нати, вона з ранніх років обожнювала вивчати вірші й годинами розповідала їх своїм рідним. Вже в дорослому віці дівчина почала згадувати та вивчати їх задля того, щоби тренувати різні навички (пам`ять, мову, вимову) та розширювати світогляд. Протягом років в особистій програмі Нати зібрались абсолютно різноманітні твори.

Ната Жижченко, фронтвумен гурту ONUKAПроєкт отримав назву «Хрестоматія» – як через етимологію слова (з давньогрецької chrestos – «корисний» і mathono – «вивчаю, дізнаюсь»), так і через його символічність. «Хрестоматія – збірник текстів письменницьких чи наукових творів, призначений для пізнавальних цілей. Я зібрала власну хрестоматію, побудовану на своєму досвіді, інтересах та уподобаннях», – розповідає Ната.

Ната Жижченко, фронтвумен гурту ONUKA«Якщо архітектура – це застигла музика, то поезія – це застигла емоція. В поезії дуже складно обманути читача чи слухача. В цьому проєкті зібрані ті вірші, що викликали у мене сильні почуття, ті, які стали знаковими для літератури. Серед них є вірші, що класно звучать, є абсолютно артхаусні, є вірші з дитячих ансамблів, є й такі, що я читаю на сцені між піснями. Таким чином, у «Хрестоматії» вимальовується літературна картина мого особистого світу».

Кожний з обраних віршів Ната читає на різних локаціях, які резонують зі змістом твору. Вірші самі знаходять собі місце за різними критеріями: за знаковістю, протилежністю чи навіть алюзіями.