Добро завжди перемагає зло: 5 книг, які зроблять вас милосерднішими

В основі сюжету – допомога ближньому

Культура / Книги, музыка, арт
3 сентября 2021 / Фото: Фото: Getty,
Поделись с друзьями:

Добро завжди перемагає зло – це не пафосна фраза, а істина, яку з дня в день доводять звичайні люди. І прикладом тому є благодійний фонд «Твоя Опора» на чолі з його засновницею Валерію Татарчук. За вісім років існування вони врятували кілька тисяч дітей із вродженими вадами серця. Якби не вчасно зібрані кошти та проведена операція, то сьогодні ці діти не мали би змоги повноцінно жити.

Валерія зробила підбірку з п’яти книг, які повинен прочитати кожен. В основі деяких – реальні історії та реальні персонажі. Книги про небайдужіть, толерантність та милосердя, а головне – неохопнне бажання допомогти ближньому. Прочитавши їх, ви обов’язково надихнетеся на благодійність.

«Дівчинка у зеленому светрі» Кристина Хігер. Данієль Пейснер

Чотирнадцять місяців в каналізації – стільки часу під землею провела маленька дівчинка Кристина разом із сім’ю та ще кількома іншими євреями. Знаходитися там – було їхнім єдиним способом вижити у період Голокосту у Львові 1943-го року. Але вони би не впоралися без допомоги одного смілився – поляка-католика Леопольда Сохи. Колишній злодій, який таким чином спокував свої минулі гріхи, щодня допомагав євреям, приносячи їм їжу та інші необхідні речі для перебування в каналізації.

«Дівчинка у зеленому светрі» змушує замислитися: про те, що першочергово всі ми люди, які хочуть жити; про те, що про людину не завжди говорить її минуле; і загалом зробити висновки про Голокост і дискримінацію за етнічною приналежністю.

«Вбити пересмішника» Гарпер Лі

Події у книзі розгортаються у 30-тих роках ХХ століття, коли Америка була ще далеко нетолерантною країною. У центрі сюжету – суд над чорношкірим хлопцем Томом Робінсоном. Його звинувачують у згвалтуванні білої дівчини. Відстоювати добре ім’я хлопця береться адвокат Аттікус Фінч, який вчить свою доньку правам рівності. Найцікавіше, що за подіями читач спостерігає очима саме цієї маленької дівчинки. Разом із нею він дивиться на тодішні події, разом розчаровується та дорослішає.

Ще одна книга, яка вчить ставитися з повагою та рівністю до всіх, незалежно від статі, віку та кольору шкіри.

«Три чашки чаю» Грег Мортенсон, Релін Девід Олівер

Для великих справ потрібне велике бажання – прикладом тому історія американця Грега Мортенсона. Аби вшанувати пам’ять покійної сестри, чоловік вирішив піднятися на одну з найскладніших гір К2. На щастя, йому це не вдалося. Чому на щастя? Тому що якби не ця невдача, він би не опинився у маленькому відрізаному від цивілізації селищі і, мабуть, не зробив би стільки всього для жителів Пакистану та Афганістану.

Грег Мортенсон – засновник однієї з найуспішніших благодійних організацій. Завдяки його зусиллям в бідних пакистанських та афганських селах з’явилися школи, загалом 171, та кілька десятків жіночих і медичних центрів.

«Останній Листок» О’Генрі

Знайома ще зі школи новела О’Генрі «Останній листок» – це надихаюча, хоч і сумна історія самопожертви та любові до ближнього. У творі розповідається про важко хвору на пневмонію художницю Джонсі. Вона вирішила, що помре, коли впаде останній листок плюща, який в’ється по стіні будинку навпроти. Але час йде, а листок не падає… А все тому, що його намалював шістдесятирічний сусід дівчини. Джонсі не знає про це і щиро вірить: якщо останній листок тримається – значить, вона житиме. Коли дівчина видужує, то дізнається: листок намальований, а його «автор» помер, жертвуючи собою у бажанні підтримати Джонсі.

«Ловець повітряних зміїв» Халед Госсейні

Історію, покладену в цей роман, не можна назвати хорошим прикладом самопожертви чи любові до ближнього. Бо вчинок головного героя Аміра, а точніше кажучи його бездіяльність зіпсувала життя кращому другу Гассану. Коли зграйка хлопців гвалтувала Гассана, Амір нічого не зробив. Ба більше, він вдав, що нічого не бачив. Однак чи можемо ми назвати Аміра негативним персонажем? Більше ні, аніж так. Бо хлопець усвідомлював свою провину і все життя намагався її залагодити.

«Ловець повітряних зміїв» – про вибір, яки й постає у певний момент в житті кожного з нас, і про наслідки цього вибору. Книга показує, як подекуди байдужість до ближнього може отруїти наше власне життя.