Цитати з книжки Томмі Гілфіґера та Пітера Ноблера «Американський мрійник. Моє життя у фешн-індустрії»

7 кращих уривків із книжки, що надихають

Культура / Книги, музыка, арт
18 февраля 2021 / Фото: Надано прес-службою, Getty
Поделись с друзьями:

Біографія бунтівника зі світу моди «Американський мрійник. Моє життя у фешн-індустрії» – це історія про хлопця з провінційного містечка, який виріс у багатодітній родині й завжди знав, ким хоче стати. Почалося все з любові до спортивної форми. Проте найбільше його зачаровували бренди. Саме тому Томмі Гілфіґер із друзями відкриває свій магазин, одягає всю школу в хіпстерський одяг і пропонує новий стиль життя. Завдяки відчуттю моди і трендів колекції майбутнього дизайнера ставали суперпопулярними у брендових магазинах. І вже за кілька років мрійливий хлопець з містечка Ельміра стає не лише автором культових речей, а й революції в тогочасному маркетингу. 

Tommy HilfigerУ цій книжці Томмі Гілфіґер разом із письменником Пітером Ноблером розповідає про своє життя, про ідеологію та історію створення бренду. Разом із авторами ви поринете у світ мрійника, чия любов до спортивної форми та відчуття прекрасного стали поштовхом до створення унікального стилю, в якому музика й мода доповнюють одна одну. Історія про по-особливому талановитого хлопчика, який був не надто успішним у навчанні, але став легендою модного світу – Томмі Гілфіґера, звучить щиро й зворушливо. 

Tommy HilfigerМи вирішили зібрати 7 кращих уривків з книги, що надихають.

Я й тоді був глибоко переконаний, і досі так вважаю: вибираючи сорочку, людина має побачити в ній щось особливе, інакше сорочка залишається сорочкою. Отож я подумки ставив пташечки у своєму переліку: Класика? Так. Свіже віяння? Так. Нове? Так. Захопливо? Так. Круто? Так. Ладно до статури? Так. Функціонально? Так. Сподобається моднику? Так. Сподобається звичайному клієнтові, пасуватиме пересічному споживачеві? Так. Відрізняється від усіх інших речей такого типу? Так. Виглядає дорожчою річчю, ніж насправді? Так. Чи є унікальна деталь, що вирізняє річ серед інших? Так. Гарно зшито? Так. У тренді? Так. Актуально? Так. І не надто попереду, і не надто позаду сучасних тенденцій? Так. Кожнісінький аспект кожнісінької речі мав пройти цей тест за всіма пунктами.

Tommy HilfigerУ мене був конкретний задум: спереду ніби звичайна краватка, а ззаду – контрастний хвостик. Такого ще не робили, і спершу виробники заявили, що не зможуть. Але я не приймав відповіді «ні». Коли маю ідею та прагну її реалізувати, «ні» – не варіант. Чи не найконфліктніші випадки в моєму житті пов’язані з виробниками, які стверджують, що чогось не можуть, а я знаю, що можуть. У такі миті я навіснію, бо готовий продукт уже в моїй уяві. Я тиснув і тиснув, і нарешті ми знайшли рішення. Ми створили унікальну фішку в шийних аксесуарах. Тепер, одягаючи краватку Tommy Hilfiger, її власник додає собі незначну контрастну деталь – достатньо незначну, щоб не відлякувати покупців, але помітну настільки, щоб вирізняти наші аксесуари серед інших у крамницях.

Tommy HilfigerЯ добре знався на роздрібній торгівлі, адже колись тримав власні крамниці, та розумів: коли відправляєш одяг в універмаг, опиняєшся в морі іншого одягу, і, якщо одяг не вирізняється, він не продаватиметься. У музичному бізнесі так само: якщо напишеш пісню, що подібна до 20 інших, вона не справить враження; якщо пісня знайома, але є в ній щось особливе, що її вирізняє, виходить хіт. Таким завжди було моє кредо. 

Tommy HilfigerЗавжди існує можливість, що дизайнер вийде за рамки: від класики з викрутасами до класики з вичудами. І ми неодноразово виходили за рамки – інколи навмисне, та переважно випадково. Найважливіше, щоб деталі, якими дизайнер оздоблює річ, були ледь уловимими. От як у шеф-кухаря. Скільки прянощів додавати до страви? Якщо перебрати міру, клієнти не зможуть їсти страву, яку ви старанно для них готували. Якщо недодати, смакуватиме прісно, і клієнти будуть невдоволені. 

Tommy HilfigerЯ швидко дійшов висновку, що більшість людей, особливо чоловіків, не можна лякати. Вони не хочуть суттєво виділятися чи виглядати надміру модно. Тому я часто почуваюся канатоходцем: перехилюся праворуч чи ліворуч – і вмент полечу у прірву. Завжди слід балансувати. 

Tommy HilfigerОдне з моїх глибоких переконань: в індустрії моди винахідників нема. Ніхто не винаходить штанів, сорочок, светрів чи курток. Дизайнери відтворюють моду. Ми беремо те, що вже існує, і перетворюємо на новіше. Майстри відтворювання – ті, кому це дуже добре вдається, – роблять цю справу прибутковою.

Tommy HilfigerУ будь-якому бренді справжнім активом слугує логотип. Дієвий логотип не просто мовить покупцеві: «Ось гарненька сорочка». Адже гарненьких сорочок хтозна-скільки. Дієвий логотип повідомляє: «Ось річ, яку тобі слід носити». Це сигнал про впевненість і призначення. Пригадаймо язик The Rolling Stones, зірку Converse, карлючку Nike, пінгвіна Penguin, яблуко Apple.