9 книг, які варто купити на 9-му «Книжковому Арсеналі»

І прочитати

Культура / Книги, музыка, арт
23 мая 2019 / Фото: Instagram: @juliahengel
Поделись с друзьями:

З 22 по 26 травня в Києві у Мистецькому арсеналі традиційно відбувається Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» – культурна подія, яка приваблює читачів не тільки книжковими новинками, але й можливістю зустрітися з українськими та іноземними авторами, відвідати автограф-сесії, презентації та виставки. Із тисячі книжок, представленних тут, ми вибрали 9, на які варто звернути особливу увагу цього року.
1. «Добрі новини з Аральського моря», Ірена Карпа. #книголав, 2019. До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижу кілька років тому. В основі сюжету – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя.

2. «Феміністки не носять рожевого та інші вигадки», Скарлетт Кертис. Видавництво Старого Лева, 2019. Збірка есеїв видатних жінок, серед яких Кіра Найтлі, Сірша Ронан, Гелен Філдінґ, Емма Вотсон, Джемма Артертон та інші. Ця книжка – не посібник про те, як бути ідеальною феміністкою, чи історія руху. Це приватні історії дуже різних жінок.

3. «Шевченко на кожен день: з Яніною Соколовою», Фолио, 2019. Це видання є унікальним, бо дає читачеві можливість не тільки день за днем увесь рік занурюватися у творчість геніального українського поета Тараса Шевченка, а й почути як звучать його поезії у виконанні професійної акторки і популярної телеведучої Яніни Соколової.

4. «Покоління Х». Друге видання. Дуґлас Коупленд. Комубук, 2019. Біблія дауншифтерів, роман «Покоління Х» – це історія про «офісний планктон», який розчарувався в ідеології успіху та щастя, що нав'язується сучасною корпоративною культурою. Якби український переклад роману вийшов одночасно з оригінальним американським виданням, нам, напевне, було б важко його зрозуміти. Однак сьогодні, після більш як 20-ти років корпоративного капіталізму, в Україні з'явилося ціле покоління, яке з легкістю впізнає себе в героях Дуґласа Коупленда. 

5. «Жінки, що біжать з вовками. Жіночий архетип у міфах та легендах», Клариса Пінкола Естес. Yakaboo Publishing, 2019. Україномовне видання книжки, яка стала світовим бестселером і сенсацією The New York Times. На думку доктора психології Клариси Пінколи Естес, здорові вовки та здорові жінки споріднені за своєю природою, допитливі, наділені витривалістю й силою. Вивчаючи вовків, доктор Естес вперше викристалізувала концепт архетипу Дикої жінки. 
6. «Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя», Памела Друкерман. Yakaboo Publishing, 2019. Книга авторки бестселлера «Французьке виховання» та колумністки The New York Times, у якій вона досліджує життя після сорока і веде читачів у пошуки мудрості і самопізнання.

7. «Купи себе Лолиту enhanced», Стася Мио. Саммит-книга, 2018. Фантастический детектив с таким же нереальным (в смысле – захватывающим) сюжетом. Оставит ли искусственный интеллект шансы для человека в неравной борьбе? – Автор легко и остроумно пытается заглянуть в будущее, чтобы ответить на этот вопрос, который становится для нас все актуальнее с каждым днем.

8. «Чому в українському мистецтві є великі художниці», Катерина Яковленко. PinchukArtCentre, 2019. Одна з перших спроб розповісти історію українського мистецтва через гендерну оптику, починаючи від кінця ХІХ до мистецьких дослідів початку XXI століття. Ця історія складена з прихованих сторінок біографій діячок українського мистецтва, де поряд із визначними постатями можна побачити й імена тих, хто був забутий або маловідомий широкому загалу.

9. «Мій дід танцював краще за всіх», Катерина Бабкіна. Комора, 2019. Серія оповідань, що складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя. Ця книжка в першу чергу про прийняття минулого. Про те, як події та обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них.