Як доглядати за шкірою взимку: 5 порад

Експертні рекомендації

Красота / Уход за кожей
22 января 2022 / Фото: Instagram: @negin_mirsalehi
Поделись с друзьями:

Зимовий догляд за шкірою значно відрізняється від літнього: ми розпитали косметологиню, спеціалістку MY Clinic, національну тренерку брендів Medik8 та Cosmetics 27 Каріну Балаєву про головні правила, яких варто дотримуватись.

Правило 1: Очищення 

Віддайте перевагу ліпідному очищенню (молочко, олія, баттер) як моноочищенню або спробуйте double cleansing, комбінуючи його з пінкою чи гелем. Саме перший крок догляду закладає основний фундамент перед нанесенням наступних етапів: інколи потрібно лише змінити очищення і шкіра вже почуватиметься краще.

Переваги такого вмивання: прибирає дискомфорт шкіри, попереджує появу почервонінь, сухості, лущень і, як не дивно, висипань та чорних цяток.

Правило 2: Різкі перепади температур та догляд

Різки температурні перепади в першу чергу пошкоджують капіляри. Саме тому обличчя так рясно червоніє, коли ми заходимо в тепле приміщення з морозу.

В текстурах доглядових засобів існує так зване «правило морозу»: легкі текстури (флюїди, емульсії) наносимо на ніч, вдень надаємо перевагу кремам збагаченної текстури.

Чому так? Якщо в мороз нанести на обличччя легку водну текстуру, то на нас чекає ефект «розриву». Що це значить? Під мікроскопом структура замороженої води налічує міліон маленьких голок. Саме під дією морозу водяна текстура буквально замерзає і пошкоджує шкіру на поверхні — звідти почервоніння, сухість, лущення, а з часом і пошкоджені капіляри.

Резюмуючи: взимку — легкі текстури на ніч, збагачені — вдень.

Правило 3: Важливі компоненти

Звертайте увагу на компоненти, які входять до складу ліпідного бар’єру*. Сквалан, стеаринова, пальмітинова, міримістинова, арахідонова, ліноленова кислоти, вітамін F, олії коноплі, обліпихи, сафлори, інка, екстракту насіння гібіскусу, масло ши імітуватимуть захисну функцію шкіри. 

Також важливо не забувати про захист шкіри губ, віддаючи перевагу бальзамам на основі олій.

Правило 4: Коли наносити крем?

Нанесення крему за 20 хвили до виходу з дому дасть змогу шкірі адаптувати продукт до своіх потреб так, щоб він міг виконати свою захисну функцію.

Також важливо  витримати час перед прийняттям душу, особливо гарячого, шоб уникнути розширення судин та капілярів, коли ви повернулись додому з вулиці. Дайте шкірі звикнути до тепла.

Правило 5: Відновлення шкіри в опалювальний сезон

Рекомендую 2-3 рази на тиждень додавати до свого вечірнього догляду екстра засоби, які інтенсивно відновлюють водний баланс шкіри. Для чого?  З’являється ще одна проблема — опалення, яке впродовж дня, а особливо ночі нещадно виснажує шкіру до екстра випаровування вологи. 

Маски на кремовій або біоцелюлозній основі найкраще транспортують активні компоненти нашим клітинам, не викликаючи «хитрого» ефекту оклюзії, тобто не притягуючи на поверхню вологу з глибоких шарів шкіри. 

Складовими таких масок є гіалуронова кислота різного розміру, яка дає змогу швидко зволожити та утримати вологу в шкірі, а також вітамін B5, що утримує вологу, не даючи їй випаруватися та екстракт сої.

І не забуваємо про зволожувач повітря.

*ліпідний бар’єр — захисний та надважливий шар шкіри, основа бар’єру складається з керамідів, жирних кислот, холестерину. Він є щитом між клітинами в середині та зовнішим середовищем.

Реклама