7 найкращих ролей Раяна Гослінга

Від водія у фільмі «Драйв» до музиканта в «Ла-Ла Ленді»

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 29 березня 2024

Американський актор Раян Гослінг цього року не здобув «Оскар» за свою роботу в фільмі «Барбі», але однозначно став зіркою церемонії — для нього це вже третя номінація на головну кінопремію. У творчому здобутку артиста образи героїв, що шукають себе, випробовують власні сили та талант і обходять соціальні обмеження.

Він встиг попрацювати з Дені Вільньовим, Дем'єном Шазелом, Ґретою Ґервіґ та іншими талановитими режисерами й проявити себе в різних жанрах — від мюзиклу до трилера, від наукової фантастики до романтичної драми. У квітні в українських кінотеатрах представлять нову комедійну стрічку за участі актора «Каскадер», а поки що пропонуємо згадати 7 найяскравіших ролей Райана Гослінга. 

«Щоденник пам'яті»

Картина, заснована на відомому романі Ніколаса Спаркса. У центрі сюжету історія кохання Еллі та Ноя — дівчини із заможної родини та харизматичного хлопця, який підкорив її серце. Вибір героїні не схвалюють її батьки, адже Ной небагатий і не може скласти їй гідну партію, однак почуття пари долають всі перешкоди: публічний осуд, час і невиліковну хворобу. Ной в інтерпретації Раяна Гослінга  — сміливий, наполегливий та гордий. Якими б не були плани Еллі (Рейчел Макадамс), вона все одно повертається до свого першого кохання. 

«Валентинка»

Ще одна романтична історія, в якій актор зіграв разом із Мішель Вільямс. Драма розповідає про непрості стосунки подружньої пари, взаємозалежність та поступове згасання почуттів. Сінді дуже хоче змінити своє життя, стати лікаркою і піднятися по соціальній драбині, Її чоловік Дін зовсім інший — він не женеться за амбіціями, задоволений тим, що має, і хоче приділяти більше часу сім'ї. Герої все більше віддаляються одне від одного, але не можуть так просто відпустити свою любов.

«Драйв»

У стрічці данського режисера Ніколаса Віндінґа Рефна, знятій у жанрі неонуар, актор постав в образі загадкового водія, що вдень працює автомеханіком, а вночі допомагає грабіжникам втекти з місця злочинів. Він діє анонімно і ніколи не зустрічається з клієнтами двічі, постійно ризикує життям, порушуючи закон, та при цьому виявляє турботу до своїх сусідів — Айрін, її сина Бенісіо та чоловіка Стандарда, який заборгував грошей небезпечним людям. Герой вирішує допомогти сім'ї, ставлячи власне життя під удар. У 2011 році фільм одержав нагороду Каннського кінофестивалю за найкращу режисуру. 

«Місце під соснами»

Ще один неоднозначний, та не менш привабливий герой у виконанні Раяна Гослінга. Кримінальна драма «Місце під соснами» розказує про перегонника та каскадера на ім'я Люк, який випадково дізнається, що має новонародженого сина. Щоб допомогти колишній дівчині Роміні (Єва Мендес), він готовий порушити закон та піти на пограбування банку. На заваді у героя стає поліцейський Ейвері Кросс (Бредлі Купер), який також нещодавно став батьком. Тема турботи про родину перетинається в цьому фільмі з питанням корупції, а кожен вибір може стати вирішальним.

«Ла-Ла Ленд»

У відомому мюзиклі Дем'єна Шазела, що отримав 6 премій «Оскар», актор зіграв роль Себастьяна — джазового піаніста, що прагне відкрити власний клуб у Лос-Анджелесі. Одного дня чоловік свариться в заторі з починаючою акторкою на ім'я Міа (Емма Стоун). Доля зводить героїв знову і знову, аж доки між ними не виникають романтичні почуття. Себастьян і Міа прагнуть досягти успіху у своїй професії, але опиняються перед складним вибором — зберегти стосунки чи піти своїм шляхом і втілити мрію у життя. За цю роль актор одержав номінацію на «Оскар».

«Той, хто біжить по лезу 2049»

Науково-фантастична картина Дені Вільньова, найбільш відомого завдяки фільмам «Прибуття» та «Дюна». Стрічка є продовженням фільму Рідлі Скотта «Той, хто біжить по лезу», що вийшов на екрани в 1980-х та оповідає про світ майбутнього, де люди співіснують з роботами, наділеними пам'яттю та емоціями — реплікантами. У сиквелі фільму вони перетворюються на рабів системи. Офіцер Ка (Раян Гослінг) живе з голографічною дівчиною та вистежує схожих на себе роботів-одинаків. Емоції та думки героя змушують його сумніватися у власному минулому та призначенні, дедалі більше розмиваючи рамки між людьми та розумними машинами. 

«Барбі»

У стрічці Ґрети Ґервіґ, що цього року принесла актору номінацію на «Оскар» і допомогла йому проявити свої музичні таланти, Раян Гослінг зіграв Кена — іграшкового супутника Барбі, який завжди перебуває на другому плані. У вигаданому ляльковому світі він не має власної мети, та одного дня Барбі (Марґо Роббі) і Кен потрапляють до реального світу, де дізнаються про панування патріархату. Герой Гослінга намагається адаптувати цю систему до Барбіленду, однак насправді ще більше заплутується. Слідом за Барбі він відкидає соціальні очікування та кліше і починає шукати свій шлях. Незважаючи на те, що стрічка створена в легкій та іронічній манері, крізь призму життя ляльок вона розкриває проблеми гендерної рівності, особистої свободи, самореалізації та взаємоповаги. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ