КультBAZA: куди піти в Києві у березні

Головні концерти та події місяця

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані установами

ОПУБЛІКОВАНО: 1 березня 2024

У березні нас чекає одразу декілька подій, приурочених до дня народження знаменитого українського поета і художника Тараса Шевченка, — від концертів класичної музики до лекцій про творчість митця та балетної вистави за його віршами. Також у культурній програмі місяця івенти, присвячені жінкам та їх внутрішній силі, зокрема пластична постановка «Косачка», у якій поєднуються сучасний танець і електронна музика, міф та реальність. Розказуємо, куди варто сходити в Києві в березні.

«Сакральний Шевченко: Станкович, Скорик, Сильвестров»

У день народження Тараса Шевченка, що став символом класичної української культури, камерний хор «Київ» виконає в Українському Домі спеціальний концерт. До програми увійшли твори трьох відомих українських композиторів — Євгена Станковича, Мирослава Скорика та Валентина Сильвестрова — на вірші Тараса Шевченка: хорали, псалми та піснеспіви. Музиканти підкреслюють, що це тонкі та глибокі твори, сповнені болю, любові й віри.

Музейний лекторій NAMU 

Національний художній музей України анонсував початок весняного сезону лекцій. В рамках проєкту «Українське мистецтво: постаті на тлі епох» науковці розкажуть про митців, що формували національну культуру — 15 лекцій охоплюють період від давнини до кінця XX століття. Перша подія відбудеться вже 8 березня і приурочена до дня народження Тараса Шевченка. Слухачам розкажуть про унікальність постаті поета та його найвідоміші твори, що й досі не втрачають актуальності. «Шевченко жив у романтичну епоху збурених і загострених почуттів; неспокійна пульсація вільної думки відчутна в його поетичних рядках, в штрихах і лініях його рисунків, і це робить його сприйняття світу на диво близьким сучасності», — підкреслюють у музеї. 

Балет «Лілея»

На честь дня народження Тараса Шевченка, 9 березня, в Національній опері України покажуть балет «Лілея», в основі якого лежать романтичні та щемкі твори поета. Вистава присвячена темам кохання і самопожертви. Вона була створена у 2003 році хореографом Валерієм Ковтуном і стала першим прикладом інтеграції української класики в балетне мистецтво. В основі постановки — лірична історія про боротьбу за любов та протистояння двох різних світів: свавільного князя та волелюбного парубка Степана, який відвойовує у нечесного володаря свою кохану, красуню Лілею. 

Фото: К. Панченко

Vertuha

9 березня у павільйоні «Київська троянда» проведуть вечірку VERTUHA, присвячену жінкам, їхній силі, розуму та креативності. У цей день організатори хочуть нагадати про внесок жінок у світову культуру та боротьбу за гендерну рівність. У лайн-апі події — діджейки Ksena, Katia Stieber (Regular Disco), Alinikus (VERTUHA) та Ksenia Palfy. Місце проведення вечірки, «Київська троянда», — це історичний куточок Києва, що втратив колишній блиск. Команда проєкту прагне оживити простір і відновити дух колишнього свята. 

Концерт Piano & Paint — Ерік Саті 

Piano & Paint — незвичайний формат концертів, який об'єднує музику та візуальне мистецтво. У цьому перформансі емоційні мелодії фортепіано переплітаються з мінливою красою живого живопису. Перша подія серії натхнена творами французького композитора Еріка Саті, своє бачення яких представлять піаністка Олександра Зайцева та художник Нікіта Власов. Під час концерту митець буде створювати перед глядачами картини чорнилом на великому LED-екрані. Організатори події впевнені, що це допоможе краще відчути красу музики Саті та зв'язок між різними видами мистецтва. Концерт відбудеться 16 березня в культурному кластері «Краків».

Пластична вистава «Косачка»

17 березня у Київській опері презентують експериментальну виставу «Косачка», присвячену жінкам, які зараз боронять Україну. У постановці поєднуються сучасний танець і електронна музика, міф і реальність, минуле і теперішнє. Хореографом вистави виступила Галина Пеха, яка працює з командою сучасного танцю Procontemporary. Художниця Ася Сутягіна, відома роботами в українському кіно («Додому», «Мої думки тихі»), розробила костюми, що допомагають показати різні аспекти жіночих досвідів, а за музику відповідають композиторка Олена Шикіна та вокалістка й акторка Соломія Кирилова, що зіграла у стрічці «Памфір». 

«Вона заплітає в косу жорстокість цього світу і трансформує її у силу. Заплітає любов і трансформує її у рішучість. Заплітає випробування — і трансформує у віру. Вона відчуває себе частиною найменшого, але є суттю найбільшого в цьому світі» — так описують ідею пластичної вистави. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ