7 виставок, які варто побачити в Києві у лютому

Від персонального проєкту в Avangarden до колективної виставки в Мистецькому Арсеналі

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані організаторами, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 9 лютого 2024

Українські художники продовжують рефлексувати на актуальні теми, які зараз хвилюють всіх нас, — вони звертаються у своїх живописних творах, колажах, інсталяціях і фотографіях до національної культури та історії, травматичного досвіду війни, боротьби, моральної стійкості та надії українців. 

Розказуємо про найцікавіші персональні та колективні виставки в галереї Avangarden, Мистецькому Арсеналі, Київській картинній галереї та інших просторах Києва, які варто побачити в лютому. 

«Ідентичність», Avangarden

Персональний проєкт художниці Ганни Богачук присвячений українській ідентичності та процесу її усвідомлення. Авторка задала собі та героїням серії актуальне питання: «Коли ти вперше відчув себе українцем/українкою?» Глядачам художниця пропонує не тільки прочитати історії, що знайшли відображення в поетичних колажах, а й дати власну відповідь на цю тему. Експозицію можна побачити в галереї Avangarden до 5 березня. 

«Співіснування з темрявою», Мистецький Арсенал

Проєкт Мистецького Арсеналу звертається до теми енергетичного терору, який Росія вчиняє в Україні з 2022 року. Ворожі обстріли призводили до перебоїв із постачанням електроенергії, води, тепла та зв’язку. Так окупанти планували зламати моральний дух українців, але не досягли своєї мети. Митці, що взяли участь у проєкті, досліджують феномен Пунктів незламності, які поширилися по всій Україні та стали символом стійкості та надії. На виставці представлені роботи Федора Тетянича, Антона Саєнка, Івана Світличного та інших сучасних художників. Відвідати експозицію можна до 31 березня.

«Зустрічі. Прощання», Київська картинна галерея

У центрі персонального проєкту Юрія Денисенкова — людські стосунки, прощання між близькими людьми, родичами, друзями та партнерами, яких розлучає війна, та радісні зустрічі з тими, кого цінуєш найбільше. У серії монохромних картин автор зображує тривожні образи: вирви від снарядів і понівечену українську землю. Поруч художник демонструє яскраві та теплі сцени з людьми, що перебувають на перетині спогадів і реальності. Побачити експозицію в Київській картинній галереї можна до 11 лютого.

«Схема збірки», Центр сучасного мистецтва M17

Центр сучасного мистецтва M17 представив оновлену експозицію виставки «Схема збірки», побачити яку можна буде до 3 березня. Проєкт присвячено феномену Київського інституту автоматики, що об’єднав під своїм дахом незалежних митців і став імпульсом для нових ідей та творчих колаборацій. В центрі нового «сезону» виставки інсталяція «Переходи» Нікіти Власова. Також до експозиції увійшли роботи Анни Надуди, Єгора Анцигіна, Віталія Кохана, Антона Саєнко, Кристини Мельник, Лізи Жданової та інших відомих художників.

Instagram: @m17art.center

The Field, Sky, Steppe, «Центр» (НАОМА)

Персональна виставка Данііла Фрончко у просторі Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) присвячена безмежності українських степів, де так багато простору для вільних думок і почуттів. В основі експозиції ландшафтний живопис, на якому зображені лани Луганської області – території, що зараз окуповані ворогом. Автор переносить знайомі краєвиди на полотна і ділиться з публікою українською природною спадщиною, вигляд якої ми маємо памʼятати завжди. Відвідати виставку можна до 15 лютого.

Instagram: @lavorodidaniil

«Бачити сни», Музей історії Києва 

Колективна виставка в Музеї історії Києва, на якій представлені рефлексії 36 митців на тему сновидінь і марень. Сьогодні кожен українець відчуває біль, горе втрати та психологічний тиск. Для когось сни є можливістю сховатися від страшної реальності, а когось вони повертають у ті місця і події, які хотілося б забути. Проєкт пропонує відвідувачам поринути у захопливі світи й подумати про власні емоції та сни. Побачити експозицію можна буде до 18 лютого.

«Золотом, кольором, світлом. До 175-річчя Вільгельма Котарбінського», Музей Ханенків

Виставковий проєкт, присвячений творчості відомого польсько-українського художника Вільгельма Котарбінського. Частину робіт автора можна побачити в залах Музею Ханенків на постійній основі — вони є частиною оздоблення Червоної вітальні. В рамках проєкту щочетверга глядачам також демонструють станкові картини та малюнки Вільгельма Котарбінського, унікальні поштові картки та постери з музейної колекції. Побачити роботи можна буде до 25 лютого.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ